TĒMA: Mājoklis

Kas jāmaksā, laužot īres līgumu

J
jautā:
20. februārī, 2022
Sintija

Izīrētājs apgalvo, ka, aizejot prom pēc 6 mēnešu īrēšanas, tagad jāpiemaksā par fiksētajiem maksājumiem, piemēram, ja oktobrī par apkuri un NĪN bija jāmaksā 21 eiro, tad tagad man par visiem mēnešiem jāpiemaksā klāt. Vai tam tā jābūt? Īres līgums nav nostiprināts juridiski. Manuprāt, šajā gadījumā izīrētājs klaji pārkāpj manas tiesības. Vai tad par fiksētajiem maksājumiem tagad ir jāmaksā klāt? Īres līgums tika noslēgts uz gadu, turklāt tajā pat nav minēts nosacījums, ka tagad jāmaksā vēl vairāk par citu īpašumu NĪN un apkuri (klāt dubultā). Kādēļ?

A
atbild:
23. februārī, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvojamās telpas īres likuma 6. pants noteic, ka dzīvojamās telpas vienīgais lietošanas pamats īrniekam ir rakstveidā noslēgts dzīvojamās telpas īres līgums. Savukārt 8. pants nosaka dzīvojamās telpas īres līguma noteikumus, kas tajā iekļaujami.

Jums ir jāmaksā tie maksājumi, kas ir iekļauti dzīvojamās telpas īres līgumā.

Ieteiktu ar īres līgumu vērsties pie kvalificēta jurista vai zvērināta advokāta, lai saņemtu konsultāciju.