Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājuma nauda, ja ilgstoši slimots

J
jautā:
07. jūnijā, 2013
Ieva

Labdien! Jautājums tāds - jau 6 mēnešus man ir darba nespējas lapa, vai, ejot atvaļinājumā tiks izmaksāta kāda atvaļinājuma nauda?

A
atbild:
10. jūnijā, 2013
Valsts darba inspekcija
Vilnis Virza, Darba tiesību nodaļas vadošais juriskonsults

Jā, Darba likuma 152.pants paredz tiesības saņemt ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu arī tad, ja darbinieks nav veicis darbu attaisnojošu iemeslu, tai skaitā pārejošas darbnespējas dēļ.

Darba devējam ir pienākums izmaksāt noteiktu samaksas summu, kura aprēķināma saskaņā ar Darba likuma 75.panta devīto daļu : dienas vidējo izpeļņu reizinot ar darba dienu skaitu atvaļinājuma laikā.

Ja pēdējo sešu mēnešu laikā darbinieks nav strādājis un viņam nav izmaksāta darba samaksa, vidējo izpeļņu aprēķina no darba samaksas par darbu sešos mēnešos pirms šā perioda.