Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai cilvēkam ar invaliditāti rēķina nodokli ienākumiem

J
jautā:
23. jūlijā, 2021
andra

Man ir 3. grupa uz mūžu. Vai man atņem iedzīvotāju ienākuma nodokli?

A
atbild:
27. jūlijā, 2021
LV portāls
Lidija Dārziņa

Ja ir ienākumi (par 330 eiro lielāka pensija vai pensija un alga), no kuriem tiek ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, tad papildu neapliekamajam minimumam piemēro arī nodokļa atvieglojumu par invaliditāti. Cilvēkiem ar 3. grupas invaliditāti ir tiesības uz nodokļa papildu atvieglojumu 120 eiro mēnesī.