Lasīšanai: 1 minūte

Kad ilgstoši slimojošu darbinieku var atlaist

J
jautā:
13. jūlijā, 2021
Juris

Labdien. Esmu pieņemts darbā purvā kā sezonas palīgstrādnieks no 27.04.2021. Saslimu ar muguru, paredzama ilgstoša ārstēšanās. Vai mani var atbrīvot no darba, uzzinot, ka ilgstoši slimošu un darba līgums ir uz sezonas laiku?

A
atbild:
29. jūlijā, 2021
LV portāls
Zaida Kalniņa

Atbilstoši Darba likuma 45. pantam termiņš, uz kādu noslēgts darba līgums, lai veiktu sezonas rakstura darbu (ieskaitot termiņa pagarinājumus), nevar būt ilgāks par 10 mēnešiem viena gada laikā. Šāds darba līgums izbeidzas līgumā noteiktajā termiņā. Tādējādi jums primāri būtu jānoskaidro jūsu darba līguma termiņš.

Darbinieku, kas ilgstoši slimo, darba devējs ir tiesīgs atlaist tikai Darba likuma 101. panta pirmās daļas 11. punktā noteiktajā gadījumā: darbinieks pārejošas darbnespējas dēļ neveic darbu vairāk nekā sešus mēnešus, ja darbnespēja ir nepārtraukta.