Griba mantot jāizsaka pie notāra

J
jautā:
01. aprīlī, 2013
Alla Pedčenko

2007.gadā nomira man tante (tēva māsa), kurai bija īpašumā dzīvoklis. Par viņas nāvi uzzināju tikai tagad, esmu vienīgā mantiniece. Vai man ir tiesības mantojumā saņemt tantes īpašumu?

A
atbild:
02. aprīlī, 2013
Zaida Kalniņa
LV portāls

Civillikuma 693.pants nosaka šādu kārtību mantojuma pieņemšanai: ja mantojums neatrodas Jūsu faktiskajā valdījumā, griba mantot ir jāizsaka viena gada laikā no brīža, kad uzzinājāt, ka mantojums ir atklājies.

Tātad Jums ir jādodas pie notāra, kurš praktizē tās apgabaltiesas darbības teritorijā, kur bija mantojuma atstājējas – Jūsu tantes - pēdējā dzīvesvieta. Līdzi ņemams Jūsu personu apliecinošs dokuments (pase), kā arī visi iespējamie Jūsu rīcībā esošie dokumenti, kas kalpo kā apliecinājums radniecībai ar mantojuma atstājēju (piemēram, Jūsu dzimšanas apliecība, laulības apliecība, Jūsu tēva dzimšanas apliecība, mantojuma atstājējas dzimšanas, miršanas apliecības), kā arī mantojuma atstājējas īpašumtiesības uz dzīvokli - Zemesgrāmata.