Lasīšanai: 1 minūte

Ja mantojums jau pieņemts, atteikties vairs nevar

J
jautā:
19. februārī, 2013
Pēteris Ivulāns

Pēc brāļa nāves es un viņa sieva esam pieteikušies uz mantojumu. Mantojuma apliecība vēl nav izsniegta. Vai es varu šobrīd atteikties no mantojuma?

A
atbild:
21. februārī, 2013
Latvijas Notariāts
Ilona Ķibilde, zvērināta notāre

Civillikuma 781.pantā teikts: „Kad aicinātais mantojumu jau pieņēmis, viņš to vairs nevar atraidīt. Kas reiz atraidījis viņam piekritušo mantojumu, tas vairs nevar to pieņemt vēlāk.”

Tas nozīmē - ja mantojums jau pieņemts, atteikties vairs nevar. Viedokli var izteikt vienu reizi – vai nu pieņem, vai atsakās.