Lasīšanai: 1 minūte

Kopīpašnieki un ceļa lietošana

J
jautā:
14. jūlijā, 2020
Aleksandrs

Mums pieder zemes īpašums ar domājamām daļām, ar kaimiņiem mums ir vieni iebraukšanas vārti. Lai tiktu pie sava īpašuma, kaimiņi brauc pa mūsu teritoriju. Blakus atrodas ceļš, caur kuru var izbūvēt iebraukšanu pagalmā, lai kaimiņi var tikt savā īpašumā, neizmantojot mūsu zemes gabalu. Lūdzu ieteikt, kā var oficiāli šo jautājumu atrisināt un kur vērsties, ja kaimiņi nevēlas neko mainīt.

A
atbild:
07. augustā, 2020
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Indra Dogādova, zvērināta advokāte

Ja esat kopīpašnieks un starp kopīpašniekiem nav noslēgts lietošanas līgums, tad katram kopīpašniekam ir tiesības izmantot jebkuru ceļu, kā iekļūt īpašumā.

Varat apsvērt iespēju par nekustamā īpašuma reālu sadali (kopīpašuma izbeigšanas veids), ja to pieļauj normatīvie akti, ceļot tiesā prasību, vai arī noslēgt ar kopīpašniekiem īpašuma lietošanas līgumu.