Lasīšanai: 1 minūte

Ja darba devējs nenodarbina darbinieku

J
jautā:
07. jūlijā, 2020
Raivis

Labdien! Ko man darīt, ja darba devējs mani nenodrošina ar darbu? Uz īsziņām un telefona zvaniem neatbild. Atlūgumu rakstīt negribu. Algu kompensācijas un komandējuma naudas nemaksā, kā arī neapmaksā dīkstāvi.

A
atbild:
17. augustā, 2020
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Darbiniekam jāvēršas pie darba devēja rakstveidā ar iesniegumu par nodrošināšanu ar darbu atbilstoši noslēgtajam darba līgumam.

Saskaņā ar Darba likuma 74. panta otro daļu darbinieka saistība uzskatāma par izpildītu un darba devējam ir pienākums izmaksāt šā panta trešajā daļā noteikto atlīdzību arī tad, ja darba devējs darbinieku nenodarbina vai arī neveic darbinieka saistības izpildījuma pieņemšanai nepieciešamās darbības (dīkstāve). Par dīkstāvi, kas radusies darbinieka vainas dēļ, viņš šo atlīdzību nesaņem.

Ja atlīdzība par dīkstāvi netiks izmaksāta, darbiniekam ir tiesības vērsties tiesā ar prasības pieteikumu par atlīdzības piedziņu, kā arī ar iesniegumu Valsts darba inspekcijā par savu tiesību aizskārumu.