Lasīšanai: 1 minūte

Iespēja tiesāties par morālo kaitējumu

J
jautā:
15. jūnijā, 2020
Anon

Labdien! Esmu 26 gadus vecs, ciešu no depresijas un pašpārliecinātības trūkuma. Bērnībā (8–12 gadus vecumā) patēvs mani ļoti daudz sita un morāli pazemoja. Tagad es baidos par katru kļūdu savā darbā, jo mani pazemoja par jebkādu kļūdu skolā. Es joprojām nevaru atbrīvoties no baiļu un dusmu sajūtas pret viņu. Gribu vērsties tiesā, lai atgūtu sevi (būtu normāls!) un sodītu likumpārkāpēju.

A
atbild:
10. augustā, 2020
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Latvijas Republikas Civilprocesa likuma 1. pants nosaka: katrai fiziskajai un juridiskajai personai ir tiesības uz savu aizskarto vai apstrīdēto civilo tiesību vai ar likumu aizsargāto interešu aizsardzību tiesā.

Personai, kas vērsusies tiesā, ir tiesības uz tās lietas izskatīšanu tiesā likumā noteiktajā procesuālajā kārtībā.

Tas nozīmē, ka jums ir tiesības vērsties tiesā, ievērojot Civilprocesa likumā noteikto procedūru.