Labdien! Īres līgumā ir norādīts: “Līguma izbeigšanas gadījumā Drošības nauda tiek uzskatīta par daļēju īrnieka izīrētājam nodarīto zaudējumu atlīdzību un tā paliek izīrētāja rīcībā gadījumā, ja Līgums tiek izbeigts, pamatojoties uz Līguma 3.2. vai 3.3. punktiem.” 3.3. punkts: “Īrniekam ir tiesības vienpusēji lauzt līgumu, par to rakstveidā 1 mēnesi iepriekš brīdinot izīrētāju.” Vai Dzīvojamo telpu īres likums pieļauj šādu punktu īres līgumā? Vai, izbeidzot īres līgumu, izīrētājam ir tiesības paturēt visu drošības naudu un vēl pieprasīt maksājumu par pēdējā mēnesī piegādātajiem pakalpojumiem (komunālie maksājumi)? Vai tad, ja īrnieks atsakās veikt maksājumu par pēdējā mēneša pakalpojumiem, izīrētājam ir tiesības to neieturēt no drošības naudas, bet vērsties tiesā? Vai šajā gadījumā kaut ko maina tas, ja izīrētājs ir brīdināts divas nedēļās pirms līguma laušanas? Paldies jau iepriekš!
Drošības nauda ir domāta dzīvojamās telpas īres līguma saistību izpildes nodrošināšanai, piemēram, ja īrnieks ir parādā kādus dzīvojamās telpas īres līgumā paredzētos maksājumus vai radījis zaudējumus.
Šāds punkts, kas paredz, ka drošības nauda tiek ieturēta, jo īrnieks izmanto savas tiesības izbeigt īres līgumu, ir prettiesisks.
Protams, īrniekam, uzsakot īres līgumu mēnesi iepriekš, par šo pēdējo mēnesi īres maksa ir jāmaksā. Tāpat ir jāmaksā par saņemtajiem pakalpojumiem.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!