Lasīšanai: 1 minūte

Studēt par valsts budžeta līdzekļiem var neierobežotu reižu skaitu

J
jautā:
01. septembrī, 2020
Endijs

Vai ir iespējams saņemt valsts galvoto studiju kredītu atkārtoti bakalaura studiju programmas apguvei, ja iepriekš jau ir studēts šī līmeņa studiju programmā un izsniegtais kredīts jau ir atmaksāts?

A
atbild:
07. septembrī, 2020

Personai ir tiesības studēt neierobežotu reižu skaitu par valsts budžeta līdzekļiem. Atbilstoši Augstskolu likuma 47. panta otrajai daļai akadēmiskā grāda (bakalaurs, maģistrs), doktora grāda vai augstākās izglītības profesionālās kvalifikācijas iegūšanai valsts budžeta līdzekļus var izmantot vairākas reizes, ar nosacījumu, ka vienlaikus par valsts budžeta līdzekļiem gan var studēt tikai vienā studiju programmā. Savukārt atbilstoši Augstskolu likuma 79. panta pirmajai daļai akreditētās un licencētās studiju programmās studējošajiem ir tiesības pretendēt uz studiju un studējošo kredītu, un Augstskolu likums nenosaka, cik reižu var tikt piešķirts valsts galvotais studiju vai studējošā kredīts.