Pie kā vērsties, lai pilnvarotu personu pārstāvēt sevi dažādās situācijās

J
jautā:
11. jūlijā, 2018
Liene

Es un mans partneris dzīvojam nereģistrētās attiecībās – vēlētos noformēt dokumentu, kam piemīt juridisks spēks saņemt informāciju un rīkoties/pārstāvēt intereses nelaimes gadījumos (saskarē ar policiju, ārstniecības iestādēm). Tāpat vēlamies tikt informēti un pieņemt lēmumu medicīniskos jautājumos par otru cilvēku, ja viņa veselības stāvoklis par sevi atbildēt neatļauj. Pie kā mums ir jāvēršas dokumentu noformēšanai? Paldies!

A
atbild:
17. jūlijā, 2018
Signe Krūzkopa
LV portāls

Visatbilstošākais dokuments šādā gadījumā būtu pilnvara.

Ir četri pilnvaru veidi:

  • speciālpilnvara – uzdod pārzināt atsevišķas un noteiktas lietas;
  • universālpilnvara – uzdod pārzināt visas pilnvarotāja lietas;
  • ģenerālpilnvara – uzdod pārzināt tikai zināmas šķiras lietas;
  • nākotnes pilnvarojums – pilnvarnieks tiesīgs pārstāvēt pilnvaras devēju situācijā, kad viņš veselības vai citu iemeslu dēļ būs zaudējis spēju saprast un vadīt savu rīcību.

Lai noskaidrotu un noformētu tieši Jums vēlamo pilnvaru, jāvēršas pie zvērināta notāra.