Vai pienākas atlaišanas pabalsts

J
jautā:
17. aprīlī, 2020
Elīna

Labdien! Strādāju pašvaldībā par skolotāju divās izglītības iestādēs. Šogad plāno likvidēt vienu skolu, līdz ar to darba vienā skolā man vairs nebūs. Otrā skolā darbs saglabāsies. Vai pašvaldība ir tiesīga neizmaksāt atlaišanas pabalstu (kompensāciju), argumentējot, ka darba devējs ir viens un otrā skolā darba attiecības man turpinās?

A
atbild:
22. aprīlī, 2020
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Darba tiesību nodaļas Konsultatīvā centra vadītāja

Šajā gadījumā ir svarīgi, kā ar Jums bija nodibinātas darba tiesiskās attiecības:

  • vai darba līgumi bija divi un tie bija noslēgti ar abām skolām atsevišķi;
  • vai darba līgums ir viens un bija noslēgts ar vienu un to pašu juridisko personu (pašvaldību) vai katru skolu atsevišķi?

Ja ir divi darba līgumi un darba devēji, ar kuriem Jūs dibinājāt darba tiesiskās attiecības, ir dažādi, tad darba devējam, ar kuru Jūs pārtraucat darba tiesiskās attiecības, ir pienākums Jums aprēķināt un izmaksāt atlaišanas pabalstu. Ja darba līgums ir viens, atlaišanas pabalsts jāizmaksā nav.