Cien. LV portāla operatori! Rakstu ar jautājumu par manu mammu. Viņai ir tieši 59 gadi, smagi slimo. Visu mūžu viņa mani audzināja bez tēva un visu mani pati deva. Tagad viņai nav spēka strādāt un algas ir mazas, lai segtu ārstēšanos. Sākot ar manu divu gadu vecumu viņa strādāja gan par bārmeni, gan par SIA "Maxima" noliktavas strādnieci, kur sasaldēja kāju locītavas sliktu darba apstākļu dēļ (es pati to zinu – pārbaudīju). Pirms manas piedzimšanas viņa arī strādāja par stjuarti un citur, kur darbs tiek pieskaitīts pie riska grupas darbiem. Man tagad ir 23 gadi. Ticu, ka Jūs man varat palīdzēt un ceru uz atbildi.
No Jūsu sniegtā situācijas izklāsta nav īsti skaidrs, kādu palīdzību mamma no valsts un pašvaldības jau ir saņēmusi un par kādu palīdzību Jums nav informācijas. Jebkurā gadījumā Jūsu problēmu risinājums visupirms meklējams pašvaldības sociālajā dienestā un pie sava ģimenes ārsta.
Ja Jūsu ģimenei ir smaga finansiālā situācija, Jums jādodas uz savas pašvaldības sociālo dienestu, lai uzzinātu, kāda sociālā palīdzība iespējama Jūsu ģimenei. Ja Jūsu ģimenes ienākumi pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz 90 latus personai, Jums ir iespēja saņemt trūcīgas personas statusu, kas dod plašas atbalsta iespējas – pārtikas pakas, mājokļa pabalstu, turklāt trūcīgās personas atbrīvotas no pacienta iemaksām, saņemot valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus.
Ja Jūsu ienākumi pēdējo trīs mēnešu laikā pārsniedz 90 latus personai, iespējams, Jums ir iespēja saņemt maznodrošinātas ģimenes statusu, bet par to Jums jāinteresējas savas pašvaldības sociālajā dienestā.
Savukārt pie sava ģimenes ārsta mamma var uzzināt par iespējām iegūt invaliditāti. Invaliditāte ir slimības vai iedzimtā ceļā radies ilgstošs vai nepārejošs ļoti smagas, smagas vai mērenas pakāpes veselības traucējums, kas rada funkcionēšanas ierobežojumus, t.i., ierobežo cilvēka garīgās vai fiziskās spējas, darbspējas, pašaprūpi un iekļaušanos sabiedrībā.
Invaliditāti atkarībā no cilvēka fizisko vai psihisko spēju ierobežojuma pakāpes iedala: ļoti smagā invaliditātē, nosakot I invaliditātes grupu; smagā invaliditātē, nosakot II invaliditātes grupu; mēreni izteiktā invaliditātē, nosakot III invaliditātes grupu. Katrai šai grupai valsts nodrošina atbilstošu atbalstu.
Lai nokārtotu invaliditāti, cilvēkam vispirms ir jādodas pie sava ģimenes vai ārstējošā ārsta, kurš lems par cilvēka nosūtīšanu uz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas nodaļu invaliditātes ekspertīzes veikšanai. Pamats invaliditātes ekspertīzei ir paša cilvēka vai tā likumiskā pārstāvja iesniegums un ģimenes/ārstējošā ārsta izsniegts "Nosūtījums uz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu komisiju" (veidlapa Nr.088/u), kā arī citi cilvēka medicīniskie dokumenti, ja ģimenes vai ārstējošais ārsts vai pats cilvēks uzskata, ka tas ir nepieciešams invaliditātes ekspertīzei.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 250 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!