Labdien! Es gribētu manīt savu uzvārdu, kas man būtu jādara? Nevēlos savu vecāku uzvārdu, jo man ar tēvu ir sliktas attiecības un man arī nepatīk pašreizējais uzvārds.
Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likuma 2. panta pirmā daļa paredz, ka vārdu vai uzvārdu (vārdu un uzvārdu) var mainīt persona, kura ir Latvijas pilsonis, nepilsonis vai kurai Latvijas Republikā piešķirts bezvalstnieka statuss, ja tā sasniegusi 15 gadu vecumu un ja pastāv kāds no minētajiem iemesliem:
Atbilstoši likuma 4. panta pirmajai daļai persona, kura vēlas mainīt savu vārdu vai uzvārdu (vārdu un uzvārdu), vai tautības ierakstu, iesniedz jebkurai dzimtsarakstu nodaļai attiecīgu rakstveida iesniegumu, kurā norāda vārda vai uzvārda (vārda un uzvārda), vai tautības ieraksta maiņas iemeslu.
Saskaņā ar likuma 4. panta piekto daļu persona, kura atrodas ārvalstī, iesniegumu iesniedz tuvākajā Latvijas Republikas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Vārda un uzvārda maiņas iesniegumam ir apstiprināta veidlapa, kas atrodama Ministru kabineta 2009. gada 22. septembra noteikumos Nr. 1079 “Noteikumi par vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas iesniegumu veidlapu paraugiem”.
Vārda un uzvārda maiņai nepieciešami dokumenti noteikti likuma 5. pantā. Iesniedzot dzimtsarakstu nodaļai vai Latvijas Republikas diplomātiskajai vai konsulārajai pārstāvniecībai vārda vai uzvārda (vārda un uzvārda) maiņas iesniegumu, ir jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un jāpievieno iesniegumam fotogrāfija (4,5 x 3,5 cm).
Par vārda vai uzvārda maiņu ir jāmaksā valsts nodeva, kas saskaņā ar likuma 9. panta pirmo daļu ir 71,14 eiro.
Ar noderīgu informāciju par vārda un/vai uzvārda maiņu aicinu jūs iepazīties arī Tieslietu ministrijas mājaslapā: https://www.tm.gov.lv/lv/varda-uzvarda-un-tautibas-ieraksta-maina.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!