Mantas sadale pēc laulības šķiršanas

J
jautā:
03. jūlijā, 2024
Irits

Vīrs vēlas šķirt laulību. Dzīvoklis, kurā mēs dzīvojam, vīram ir mantojumā, bet, to privatizējot, tika ieguldīti mani sertifikāti. Vai tiesa, ka pēc laulības šķiršanas dzīvoklis paliek vienīgi vīram? Mums ir kopīgs nepilngadīgs bērns.

A
atbild:
18. jūlijā, 2024

Pēc viena laulātā pieteikuma laulību var šķirt tiesa. Tomēr tiesa laulību nešķir, ja laulātie nav vienojušies par kopīgā nepilngadīgā bērna aizgādību, saskarsmes tiesību izmantošanu, bērna uzturlīdzekļiem un kopīgās mantas sadali vai attiecīgās prasības nav izšķirtas pirms laulības šķiršanas un netiek celtas kopā ar prasību par laulības šķiršanu (atbilstoši Civillikuma 70., 77. pantā noteiktajam).

Katram laulātajam laulībā var būt gan to kopīgā, gan atsevišķā manta. Tas, ka zināma manta ir atsevišķa, jāpierāda tam laulātajam, kurš to apgalvo. Tas, ka nekustamais īpašums ir viena laulātā atsevišķā manta, ierakstāms zemesgrāmatā (atbilstoši Civillikuma 91. pantā noteiktajam).