Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai jāmaksā nodoklis no sava auto pārdošanas ienākuma

J
jautā:
15. jūnijā, 2024
Elvis

Sveicināti! Ja privātpersona pārdeva savu automašīnu par vairāk nekā 15 tūkstošiem eiro, vai ir jāmaksā nodoklis?

A
atbild:
18. jūnijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pārdodot savu mantu, nodokļi nav jāmaksā, ja tas nav saistīts ar pārdevēja saimniecisko darbību. Likums “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” paredz, ka ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamajā ienākumā neietver un ar nodokli neapliek ienākumu no personīgā īpašuma – fiziskajai personai piederošas personiskai lietošanai paredzētas kustamas lietas atsavināšanas, izņemot ienākumu no pārdošanai izgatavotas vai iegādātas lietas pārdošanas.

Ja pārdod personisko automašīnu, tad nodoklis no ienākuma nav jāmaksā.

Taču, ja gūtie ienākumi no auto pārdošanas pārsniedz 10 000 eiro, tad attiecīgais darījums jādeklarē kā neapliekamie ienākumi, nākamajā gadā iesniedzot gada ienākumu deklarāciju.