Lasīšanai: 1 minūte

Papildatvaļinājuma dienas nesummējas

J
jautā:
04. janvārī, 2020
Una

Labdien! Vēlos uzzināt, cik papildatvaļinājuma dienu pienākas, ja apgādībā ir divi bērni: bērns invalīds līdz 18 gadu vecumam un bērns vecumā līdz 3 gadiem. Strādāju pašvaldības iestādē.

A
atbild:
14. janvārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 151. pantā ir noteikts minimālais papildatvaļinājuma dienu skaits par bērniem, kurš darba devējam uz darbinieka iesnieguma pamata darba gada ietvaros jāpiešķir. Iekšējos normatīvajos aktos var būt noteikta arī cita papildatvaļinājumu piešķiršanas kārtība un apmēri.

Ja Jūs audzināt divus bērnus un viens no tiem ir invalīds līdz 18 gadu vecumam, Jums pienākas trīs papildatvaļinājuma dienas. Dienu skaits nesummējas.

Darba devējs, piešķirot Jums papildatvaļinājumu, ņems vērā Darba likuma 151. panta pirmās daļas 1. punktu un piešķirs trīs papildatvaļinājuma dienas, nevis divus atsevišķus papildatvaļinājumus par katru bērnu, pamatojoties uz vienu likuma pantu.