E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 18877
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Nodokļi

Par iespēju saņemt NĪN atvieglojumu jānoskaidro Pašvaldības ieņēmumu pārvaldē

J
jautā:
19. decembrī, 2019
Valerijs

Kas jāizdara, lai Rīgas pašvaldība 2. grupas invalīdam piešķirtu atlaidi par nekustamā īpašuma nodokli (dzīvojam kopā ar meitu un sievu, dzīvoklis ir reģistrēts uz sievas vārda)?

A
atbild:
30. decembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli” noteikts, ka nekustamā īpašuma nodokli maksā īpašnieks, tātad tā persona, kuras īpašuma tiesības uz nekustamo īpašumu ir nostiprinātas zemesgrāmatā. Likumā nav paredzētas atlaides cilvēkiem ar invaliditāti.

Taču pašvaldībai ir tiesības sniegt atbalstu noteiktām iedzīvotāju grupām un piešķirt nekustamā īpašuma nodokļa atlaides. Tās pašvaldība noteic saistošajos noteikumos.

Rīgas domes saistošajos noteikumos Nr. 198 “Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtība Rīgā” ir uzskaitītas daudzas iedzīvotāju grupas, kurām ar atlaidēm tiek samazināts nekustamā īpašuma nodoklis.

Atvieglojumus 50% apmērā no taksācijas gadam aprēķinātās nekustamā īpašuma nodokļa summas piešķir personai, kurai ir kopīga deklarētā dzīvesvieta ar 1. vai 2. grupas invalīdu, kas ir šīs personas vai tās laulātā bērns, mazbērns, brālis, māsa, laulātais, kāds no vecākiem vai vecvecākiem.

Atvieglojumus piešķir par nekustamo īpašumu, ja tas ir vienīgais personas īpašumā vai tiesiskajā valdījumā esošais īpašums Rīgas pilsētā. Atvieglojumus piešķir, ja personas deklarētā dzīvesvieta ir nekustamā īpašuma objektā, par kuru tiek piešķirti atvieglojumi.

Personai, kurai ir tiesības uz šādu atvieglojumu, līdz taksācijas gada 15. decembrim jāiesniedz Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldē pieteikums par atvieglojumu piešķiršanu.

Nekustamā īpašuma nodokļa maksātāju atbilstību šo saistošo noteikumu nosacījumiem izvērtē un lēmumu par atvieglojumu piešķiršanu pieņem Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvalde. Tās adrese: Rīga, Terēzes iela 5. Informatīvais tālrunis: 80000850 (bezmaksas). E-pasta adrese: pip@riga.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 80 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU