Atlaišanas pabalsta izmaksa

J
jautā:
19. novembrī, 2019
Loreta

Uzņēmumā, kurā strādāju, ar tiesas lēmumu ir uzsākts maksātnespējas process. Darbinieki saņēma uzteikumu un tika atbrīvoti. Es līdz atlaišanas brīdim uzņēmumā biju nostrādājusi divas nedēļas. Tagad gatavoju maksātnespējas administratoram kreditora prasības pieteikumu par nesaņemto darba samaksu un neizmantotā atvaļinājuma kompensāciju. Vai man pienākas arī atlaišanas pabalsts, kuru iekļaut kreditora prasības pieteikumā? Cik liels tas varētu būt par divām nostrādātām nedēļām? Viena mēneša vidējās izpeļņas apmērā?
Darba devēja uzteikumā atlaišanas pamats minēts Darba likuma 101. panta 1. daļas 10. punkts.

A
atbild:
04. decembrī, 2019
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Darba tiesību nodaļas Konsultatīvā centra vadītāja

Ja darba devējs Jums uzteica darba līgumu saskaņā Darba likuma 101. panta pirmās daļas 10. punktu, tad darba devējam ir pienākums Jums izmaksāt atlaišanas pabalstu Darba likuma 112. panta pirmās daļas 1. punktā noteiktajā apmērā, t. i., viena mēneša vidējās izpeļņas apmērā, ja darbinieks pie attiecīgā darba devēja bijis nodarbināts mazāk nekā piecus gadus (Jūs norādījāt, ka nostrādājāt divas kalendāra nedēļas).