Kā tiek apmaksāta slimības lapa B, ja strādā vairākās vietās

J
jautā:
02. novembrī, 2019
Jānis

Labdien! Es strādāju divos darbos, par abiem darbiem bruto saņemu vidēji 1200 eiro, vienā darbā ir atvieglojums par invaliditāti. Otrā darbā tiek atskaitīti lielāki nodokļi, jo algas nodokļa grāmatiņu var iesniegt tikai vienā vietā. Vai slimības B lapu aprēķina par abām darbavietām un tiks piemērots nodokļu atvieglojums par invaliditāti?

A
atbild:
11. novembrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja Jums ir divas darbavietas, slimības lapas B apmaksas aprēķinā izmanto informāciju par gūtajiem ienākumiem no abām darbavietām. Slimības pabalstu aprēķinās, ņemot vērā veiktās sociālās iemaksas pirmajā un otrajā darbavietā.

No slimības pabalsta tiek ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, aprēķinot nodokli no slimības pabalsta, ņem vērā Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likuma 12. pantā noteikto neapliekamo minimumu un likuma 13. panta pirmajā daļā noteiktos nodokļa atvieglojumus laikposmā, par kuru slimības pabalsts ir aprēķināts. Atvieglojumi par invaliditāti tiek piemēroti Ministru kabineta noteiktajā kārtībā.