Sveicināti! Šodien saņēmu ziņu no parādu piedzinējiem, ka 2016. gadā neesmu samaksājis par Europark stāvvietu. Līdz šim nebiju saņēmis nekādas ziņas, ne fiziskās, ne e-pasta vēstules par to, ka ir parāds. Šobrīd, protams, papildus jāmaksā arī parādu piedziņas firmai. Vai drīkst pēc tik ilga laika, neuzrādot nekādus pierādījumus, pirms tam nebrīdinot un neatgādinot par parādu, to piedzīt caur parādu piedziņas firmu?
Nezinot precīzu informāciju par jūsu saziņu ar piedzinēju, nevar sniegt atbildi par parādsaistību esamību vai neesamību. Pastāv iespēja, ka jūsu parāds ir cedēts (pārdots) konkrētajai piedziņas kompānijai. Vairāk informācijas par kredītu cedēšanu varat uzzināt LV portāla publikācijā “Kredītlīgumu cedēšana. Ko tas nozīmē parādniekam”.
Ārpustiesas parādu piedzinējam, nosūtot parādniekam paziņojumu par parāda atgūšanu, atbilstoši Parādu ārpustiesas atgūšanas likuma 7. pantam ir pienākums sniegt patiesu un pietiekamu informāciju parādsaistību apliecināšanai:
Kreditors vai parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējs, uzsākot parāda atgūšanu, rakstveidā paziņo parādniekam vai aizņēmējam par parāda esamību un aicina labprātīgi izpildīt kavētās maksājuma saistības. Šajā paziņojumā sniedzama šāda informācija:
Ja parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējs un kredītu pircējs ir viena un tā pati persona, tad pēc ienākumus nenesošā kreditēšanas līgumā paredzēto kreditora prasījumu tiesību iegūšanas aizņēmējam adresētajā paziņojumā papildus šā likuma 7. panta pirmajā daļā norādītajai informācijai iekļauj arī šā likuma 20. panta pirmajā daļā minēto informāciju.
Kā personai, pret kuru tiek vērsta parādsaistību piedziņa, jums ir tiesības rakstveidā izteikt iebildumus:
Ja kreditors vai parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējs rakstveida paziņojumu, savukārt parādnieks vai aizņēmējs – rakstveida iebildumus – nosūta pa pastu, uzskatāms, ka informācija saņemta septītajā dienā pēc tās nodošanas pastā, tai skaitā tad, ja adresāts sūtījumu faktiski saņēmis agrāk.
Parādnieka vai aizņēmēja iebildumu izteikšanai noteiktajā termiņā kreditors un parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējs nedrīkst veikt parāda atgūšanas darbības (iekļaut parādvēstures datubāzē informāciju par parādnieku vai aizņēmēju un tā parādu, veikt darbības, kas palielina parāda atgūšanas izdevumus u. c.), kas parādniekam vai aizņēmējam var radīt nelabvēlīgas sekas.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!