E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 17695
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Mājoklis
6
6

Ja traucē kaimiņu trokšņošana

J
jautā:
07. augustā, 2019
Jekaterina

Mana ģimene dzīvo daudzdzīvokļu mājā, un pirms kāda gada dzīvoklī virs mums tika ierīkots viesnīcas tipa dzīvoklis (dzīvokļa istabas izīrē īstermiņā). Man ir divi bērni (3 un 8 gadus veci), mēs ar vīru strādājam, bet augšā cilvēki brauc atpūsties (trokšņo, rīko ballītes, klausās skaļi mūziku). Īrnieki iebrauc un izbrauc arī naktī, citreiz sajauc dzīvokļus un naktī zvana pie mūsu durvīm. Ar īpašnieku sarunāt neko neizdodas. Vēl viņi bez pārējo piekrišanas uzstādīja koda atslēgu pie ārdurvīm, jo viņiem nav ērti, ka durvis jāslēdz ar parasto atslēgu. Kad citi dzīvokļu īpašnieki protestēja pret koda ierīkošanu, viņi uzstādīja pie parādes durvīm sev kastīti, kur glabāt atslēgas klientiem. Ko es varu darīt šajā situācijā, lai panāktu to, ka minētais īpašnieks ievēro citu dzīvokļu īpašnieku tiesības?

A
atbild:
13. augustā, 2019
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Indra Dogādova, zvērināta advokāte

Dzīvokļu īpašuma likuma 10. pants paredz dzīvokļa īpašnieka pienākumus, arī viņam ir pienākums saudzīgi izturēties pret kopīpašumā esošo daļu, ievērot tās lietošanas noteikumus, kā arī normatīvajos aktos noteiktās sanitārās, ugunsdrošības un citas prasības, lai neradītu aizskārumu citu cilvēku drošībai un veselībai, apkārtējās vides kvalitātei, un raudzīties, lai šos noteikumus un prasības ievērotu personas, kas iemitinātas viņa dzīvokļa īpašumā.

Ja dzīvoklī iemitinātās personas traucē pārējiem dzīvojamās mājas iedzīvotājiem, Jums ir tiesības izsaukt policiju. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 167. pantu trokšņotājus var saukt pie administratīvās atbildības par sīko huligānismu un piemērot naudas sodu no septiņdesmit līdz piecsimt eiro, taču jāņem vērā to, ka tā ir policijas kompetence.

Dzīvokļu īpašuma likuma 14. pants nosaka dzīvokļa īpašnieka atbildību par aizskārumiem, taču diemžēl šajā gadījumā, kad dzīvoklī iemitinātās personas trokšņo un klausās skaļu mūziku, aizsardzības līdzekļus sakarā ar šo situāciju citiem dzīvokļu īpašniekiem likums nav noteicis.

Ņemot vērā iepriekš minēto, iesakām pārrunu ceļā vienoties ar dzīvokļa īpašnieku par to, lai iemitinātās personas ievērotu sabiedrībā pieņemtās normas un netraucētu pārējos mājas iedzīvotājus, un, ja trokšņošana atkārtojas, izsaukt policiju, lai tā nodrošina sabiedrības mieru.

Labs saturs
6
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU