Lasīšanai: 1 minūte

Vai notārs var pieprasīt potenciālo mantinieku adreses?

J
jautā:
05. oktobrī, 2017
Ita Vārpa

Vai notārs ir tiesīgs man kā mantojuma pieteikuma iesniedzējai prasīt iesniegt pārējo potenciālo mantotāju pasta adreses, ja pieteikumā esmu norādījusi viņu vārdus un uzvārdus (vienādas pakāpes radinieki)?

A
atbild:
03. novembrī, 2017
Latvijas notārs
Anta Maldupe-Krūmiņa, zvērināta notāre

Notārs Jums pamatoti lūdz norādīt pārējo mantinieku adreses, jo saskaņā ar Notariāta likuma 312. panta 5. punktu mantošanas iesniegumam pievieno ziņas par visiem zināmajiem mantiniekiem. Notāram iespējamiem mantiniekiem ir jāpaziņo par mantojuma atklāšanos un jāuzaicina pieteikties uzaicinājuma termiņā.