TĒMA: Pirmsskola

Kā nomainīt bērnudārzu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
23. maijā, 2022
Viktorija

Labdien! Jautājums par bērnudārza maiņu. Apmeklējam dārziņu Imantā, bet vēlamies mainīt šajā pašā rajonā pret citu. Kā to var izdarīt?

A
atbild:
26. maijā, 2022

Izglītības likuma 57. panta pirmajā punktā ir noteiktas bērna vecāku tiesības izvēlēties izglītības iestādi, kurā bērns iegūst izglītību.

Ja bērns jau ir reģistrēts kādā no Rīgas valstspilsētas pašvaldības bērnudārziem un to apmeklē un ir nepieciešama bērnudārza maiņa, tad vecākiem pašiem ir jāatrod jaunais bērnudārzs un jākomunicē ar jaunā izvēlētā bērnudārza vadību par iespējām to apmeklēt.

Ja jaunā bērnudārza vadība apstiprina iespēju turpmāk apmeklēt šo bērnudārzu, tad pašreizējā  bērnudārza vadībai ir jāiesniedz iesniegums par atteikšanos turpmāk izmantot bērnudārza pakalpojumus. Pēc tam iesniegums jāiesniedz arī jaunajā bērnudārzā ar lūgumu pieņemt bērnu bērnudārzā.