Lasīšanai: 1 minūte

Neizmantotā atvaļinājuma kompensācija pilnā apmērā

J
jautā:
13. martā, 2019
Kaspars

Labdien! Jautājums par atvaļinājuma uzkrājumu. Darbā ir izveidojies atvaļinājuma uzkrājums, apmēram 35 dienas. Vai, pārtraucot darba attiecības pēc abpusējas vienošanās, darba devējam ir uzdevums izmaksāt visu uzkrāto atvaļinājuma summu? Paldies!

A
atbild:
27. martā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jā, neizmantoto atvaļinājumu, turklāt pilnā apmērā, darba devējam ir tiesības kompensēt naudā vienīgi situācijā, kad darba tiesiskās attiecības tiek pārtrauktas, neatkarīgi no uzteikuma formas. To nosaka Darba likuma 149. panta piektā daļa.