Uzteikuma datums un pamatojums

J
jautā:
08. janvārī, 2019
Vija

Ja miris uzņēmuma vadītājs, kāds datums darbiniekam jāraksta atlūgumā uzņēmuma aizbildnim?

A
atbild:
11. janvārī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jānorāda, ka sakarā ar darba devēja kā fiziskas personas nāvi darba tiesiskās attiecības neizbeidzas, jo viņa saistība pēc nāves pāriet uz mantojumu pieņēmušajiem mantiniekiem, pirms šīs procedūras – mantojuma aizgādni, testamenta izpildītāju vai citu pārstāvi, izņemot gadījumu, ko nosaka Darba likuma 116. pants, – ja darbinieka saistību izpilde ir cieši saistīta ar darba devēju personīgi, piemēram, darbinieks ir darba devēja personiskais sekretārs vai kopējs slimības laikā.

Ja darba devējs ir juridiska persona, tad darba tiesisko attiecību izbeigšana tā likvidācijas gadījumā ir iespējama ar darba devēja (mantojuma aizgādņa, pārstāvja) uzteikumu atbilstoši likuma 101. panta pirmās daļas 10. punktam.

Uzteikumu ne darbinieks, ne darba devējs nevar iesniegt ar atpakaļejošu datumu. Ja uzskatāt, ka nav iespējams turpināt darba tiesiskās attiecības uzņēmuma mantojuma aizgādņa vadībā, tad uzteikumā Jums ir jānorāda tas datums, kad to paredzēts iesniegt, un uzteikuma pamatojums būs Darba likuma 100. pants.