E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 15330
Lasīšanai: 3 minūtes
10
10

Vai siltumnīcas būvēšanai nepieciešama atļauja

J
jautā:
18. septembrī, 2018
Juris Bitlācis

Vai siltumnīcas būvēšanai vajag atļauju? Salaspils novada būvvaldes galvenais arhitekts Jānis Šrēders paskaidroja, ka tas, vai siltumnīcai vajadzīgs projekts, atkarīgs nevis no pamatiem, bet gan no izmantotā materiāla. Ja siltumnīca pārvilkta ar plēvi, tā uzskatāma par sezonas būvi (t.i., nekapitāla, galvenokārt lauksaimniecībā izmantojama, kuras kalpošanas laiks ir viena sezona) un tai atbilstoši Vispārīgo būvnoteikumu 62.3 punktam būvvaldes atļauja, projekts un ar to saistītā būvvietas saskaņošana (ne ar būvvaldi, ne ar kaimiņu) nav nepieciešama.

Jautājums: ne pašreizējos, ne abos iepriekšējos Vispārīgajos būvnoteikumos minētais 62.3 punkts nerunā par kaut kādu sezonas būvi. Nekādi nepratu atrast norādi, ka ar plēvi pārvilktas siltumnīcas saskaņošana ne ar būvvaldi, ne ar kaimiņu nav vajadzīga – pretēji rūpnieciski ražotai siltumnīcai no polikarbonāta. Man šis jautājums ir aktuāls. Kā notiek saskaņošana ar kaimiņu un būvvaldi? Vai ir noteikta parauga veidlapa, un kur to saņemt?

Ja iespējams, lūdzu, precizējat punktu par siltumnīcas būvniecības saskaņošanu!

A
atbild:
28. septembrī, 2018

Siltumnīcu būvniecības process ir noteikts Ministru kabineta noteikumos Nr. 529 “Ēku būvnoteikumi”, un prasības tām tiek nodalītas atbilstoši paredzētajam ēkas ekspluatācijas laikam un tās atrašanās vietai. Proti, siltumnīcām, kuras paredzēts ekspluatēt līdz vienam gadam un kas atradīsies privātajā teritorijā (ārpus publiskās ārtelpas), nav nepieciešami būvniecības ieceres dokumenti (nav jāsaskaņo ar būvvaldi), kā arī tām nav nepieciešams veikt kadastrālo uzmērīšanu un reģistrēt īpašumtiesības zemesgrāmatā.

Arī gatavas saliekamas polikarbonāta siltumnīcas būvniecībai (novietošanai) savā zemesgabalā, kuru plānots ekspluatēt uz laiku, kas nav ilgāks par vienu gadu, un kura neatradīsies konstanti vienā un tajā pašā vietā, nav nepieciešami būvniecības ieceres dokumenti, ja tā atbilst Ēku būvnoteikumu 7.6. apakšpunktā minētajiem kritērijiem – tā ir pirmās vai otrās grupas vienstāva ēka bez pamatiem (piemēram, siltumnīca, nojume, lapene, paviljons) vai pamatne nav dziļāka par 30 centimetriem, atrodas ārpus publiskās ārtelpas (privātā teritorijā) un to nojauc līdz ekspluatācijas termiņa beigām (nepārsniedzot vienu gadu).

Savukārt siltumnīcām, kuras paredzēts ekspluatēt ilgāk par vienu gadu (patstāvīgi) vienā un tai pašā vietā, ir nepieciešams sagatavot attiecīgus dokumentus un tos saskaņot būvvaldē. Dokumentu sastāvs būs atkarīgs no siltumnīcas lieluma:

  • grupas siltumnīcas (pilsētā līdz 25 m², ārpus pilsētu un ciemu teritorijām – 60 m²) būvniecībai būvvaldē jāiesniedz paskaidrojuma raksts (Ēku būvnoteikumu 1. pielikums) un 22. punktā minētie dokumenti;
  • lielākām siltumnīcām – jāiesniedz būvprojekts minimālā sastāvā (Ēku būvnoteikumu 28. punkts) un jāsaņem būvatļauja.
Labs saturs
10
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU