Savu nekustamo īpašumu dāvinu savam vīram ar dāvinājuma līgumu. Kā būtu pareizi formulēt līgumā punktu par to, ka šķiršanās vai nāves gadījumā īpašums paliek mūsu abu kopīgajiem bērniem un, ja apprecas ar citu, tad tam nepienākas nekas un arī tam bērnam, ja gadījumā tāds uzrodas, nepienākas nekas. Paldies par atbildi!
Dāvinājuma līgums ir tāds darījums, ar kuru kāds aiz devības piešķir otram bez atlīdzības kādu mantisku vērtību. Dāvinājums nevar saturēt pēcnāves novēlējuma elementus. Tam ir domāts testaments vai mantojuma līgums.
Šādā gadījumā var izvēlēties Civillikumā paredzēto sevišķo dāvinājuma veidu – dāvinājumu ar uzlikumu. Uzlikums šajā gadījumā būtu dāvinātāja norādījums, ka apdāvinātajam ir pienākums atdot vēlāk dāvanu dāvinātāja un apdāvinātā kopīgajiem bērniem. Taču šāda noteikuma ietveršana līgumā paredz to, ka apdāvinātajam jānodod dāvanā saņemtais nekustamais īpašums bērnam, jau viņam dzīvam esot. Būtu jāizvēlas kāds termiņš, cik ilgi uzdāvinātais īpašums paliek vīra īpašumā un kad tas jānodod bērniem.
Jebkurā gadījumā, jautātājam iesaku atnākt uz konsultāciju pie zvērināta notāra, jo katrs atsevišķs gadījums var saturēt dažādus blakus apstākļus, kas jānoskaidro, lai pieņemtu iespējami pareizāku lēmumu.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!