E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 15050
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Mājoklis
1
1

Daudzdzīvokļu mājas biedrības valdes locekļa tiesības

J
jautā:
14. augustā, 2018
Sandra

No 2016. gada esmu daudzdzīvokļu mājas biedrības valdes locekle, 2017. gada februārī esmu uzrakstījusi iesniegumu par atteikšanos no valdes locekļa amata. Biedrības valde iesniegumu neizskatīja, nesasaucot sapulci un neveicot pārvēlēšanu, mutiski skaidrojot, ka tas nav nepieciešams. Nepiedalījos kopsapulcēs un valdes sēdēs, neparakstīju dokumentus no 2017. gada februāra, bet 2018. gadā secināju, ka biedrības gada atskaitē, ko iesniedz VID, kas arī ir pieejama publiskajā telpā, vienā no dokumentiem ir mans paraksts. Kā man rīkoties?

A
atbild:
24. augustā, 2018

Atbildot uz Jūsu uzdoto jautājumu, paskaidrojam, ka attiecīgās tiesiskās attiecības regulē Biedrību un nodibinājumu likums, kura 45. panta 5. daļa paredz valdes locekļa tiesības vienpersoniski atkāpties no valdes locekļa amata pienākumu pildīšanas, iesniedzot atbilstošu iesniegumu biedrībai. 

Biedrības valdes locekļi ir uzskatāmi par amatpersonām Komerclikuma izpratnē, tādējādi biedrības valdes sastāva maiņa ir piesakāma Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā. Ziņas par valdes locekļa atkāpšanos no pienākumu pildīšanas (valdes sastāva maiņa) Jūs esat tiesīga iesniegt patstāvīgi, t.i., neatkarīgi no biedrības faktiskās rīcības. Tādējādi pēc Uzņēmumu reģistra valsts notāra lēmuma pieņemšanas Jūs vairs nebūsiet reģistrēta publiskajos reģistros kā attiecīgās biedrības valdes locekle (amatpersona).

Biedrības sagatavo un apstiprina biedrības gada pārskatu saskaņā ar minētā likuma 52. pantu. Attiecīgi lēmums par gada pārskata apstiprināšanu ir biedrības lēmums, kuru, ņemot vērā likumā noteiktos noilguma termiņus, var apstrīdēt tiesā, iesniedzot lūgumu atzīt attiecīgo lēmumu par spēkā neesošu saskaņā ar likuma 40. pantu.    

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU