Lasīšanai: 1 minūte

Obligātā veselības pārbaude veicama darba laikā un apmaksājama

J
jautā:
17. jūnijā, 2024
Valērija

Labdien! Vai darba devējam ir jāapmaksā laiks, kurā tiek veikta atkārtotā OVP?

A
atbild:
20. jūnijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 82. pants un Darba aizsardzības likuma 15. panta otrā un trešā daļa paredz, ka:

  • izdevumus, kas saistīti ar nodarbināto OVP, sedz darba devējs;
  • izdevumus, kas saistīti ar OVP pirms darba tiesisko vai valsts civildienesta tiesisko attiecību uzsākšanas, pēc savstarpējas vienošanās sedz attiecīgā persona pati no saviem līdzekļiem vai darba devējs.

Tā kā OVP tiek veikta atbilstoši darba devēja rīkojumam, tā ir jāveic darbinieka darba laikā un šis laiks ir apmaksājams. Nodarbinātajam nav jāpilda darba devēja rīkojumi savā brīvajā laikā.