Parādu piedziņas uzņēmuma kontakti

J
jautā:
05. aprīlī, 2018
Juris

Labdien! Vai parādu piedziņas uzņēmums savā mājaslapā drīkst neuzrādīt vadības un priekšniecības tālruņus, kā rezultātā ar viņiem nav iespējams kontaktēties, lai viņus informētu par viņu darbinieku nepieklājīgu uzvedību?

A
atbild:
07. maijā, 2018
Laura Studente
LV portālam

Parādu ārpustiesas atgūšanas likuma 7. pants nosaka, ka kreditors vai parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējs, uzsākot parāda atgūšanu, rakstveidā paziņo parādniekam par parāda esamību un aicina labprātīgi izpildīt kavētās maksājuma saistības.

Šajā paziņojumā sniedzama šāda informācija:

  • par kreditoru – juridisko personu: firma (nosaukums), reģistrācijas numurs, juridiskā adrese, telefona numurs, elektroniskā pasta adrese un cita kontaktinformācija; par kreditoru – fizisko personu: vārds, uzvārds, personas kods, adrese, telefona numurs, elektroniskā pasta adrese un cita kontaktinformācija;
  • par parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēju – juridisko personu: firma (nosaukums), reģistrācijas numurs, speciālās atļaujas (licences) numurs, juridiskā adrese, telefona numurs, elektroniskā pasta adrese un cita kontaktinformācija; par parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēju – fizisko personu: vārds, uzvārds, personas kods, speciālās atļaujas (licences) numurs, adrese, telefona numurs, elektroniskā pasta adrese un cita kontaktinformācija.

Līdz ar to piedziņas firmas telefona adresei un elektroniskā pasta adresei ir jābūt norādītai rakstveida paziņojumā par parāda atgūšanu.