Lasīšanai: 1 minūte

Uzvārda oriģinālforma pasē

J
jautā:
15. janvārī, 2018
Ingrīda

Labdien! Lai ierakstītu pases 3. lappusē personvārdu citas valodas oriģinālformas latīņalfabētiskajā transliterācijā, nepieciešams uzrādīt dzimšanas apliecību. Vai der arī citā valsti izsniegts personu apliecinošs dokuments ar fotogrāfiju (ne pase), kur vārds ierakstīts nepieciešamajā variantā?

A
atbild:
20. februārī, 2018
Elīna Gulbe
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 134 “Personu apliecinošu dokumentu noteikumi” 23. punkta 6. daļa nosaka, ka gadījumā, ja persona vēlas, lai pasē vai personas apliecībā tiktu iekļauta personvārda citas valodas oriģinālforma latīņalfabētiskajā transliterācijā, un minētā atšķirība nav norādīta Iedzīvotāju reģistrā vai iepriekšējā personu apliecinošā dokumentā, jāuzrāda personvārda rakstības atšķirības apliecinošs dokuments, kas izdots citā valodā, – dzimšanas apliecība, laulības apliecība, laulības šķiršanu apliecinošs dokuments vai dokuments, kas apliecina personvārda maiņu.