Lasīšanai: 1 minūte

Abpusēji vienojoties, darba attiecības var izbeigt slimības laikā

J
jautā:
29. septembrī, 2017
iii

Labdien! Paskaidrojiet, lūdzu, vai pēc LR Darba likuma ir iespējams parakstīt vienošanos par darba tiesisko attiecību izbeigšanu darbinieka darbnespējas laikā (slimības lapa B)?

A
atbild:
16. oktobrī, 2017
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Zita Zaharenko, zvērināta advokāte

Darba likuma 109. panta trešā daļa nosaka, ka darba devējam nav tiesību uzteikt darba līgumu darbinieka pārejošas darbnespējas laikā. Darba likuma 109. panta trešajā daļā noteiktais aizliegums attiecas tikai uz darba devēja uzteikumu.

Darba likuma 114. pants regulē darba tiesisko attiecību izbeigšanos uz darbinieka un darba devēja vienošanās pamata. Darba likuma 114. pants neparedz jebkādus ierobežojumus attiecībā uz šādas vienošanās noslēgšanas laiku vai apstākļiem.

Līdz ar to darba tiesiskās attiecības var izbeigt uz darbinieka un darba devēja vienošanās pamata jebkurā laikā, tostarp atvaļinājuma, darbnespējas u. c. laikā.