Lasīšanai: 1 minūte

Par atvaļinājuma izmantošanu puses vienojas

J
jautā:
15. martā, 2017
Rasma Proboka

Labdien! Ja man ir slīdošais grafiks (3+3), vai es esmu tiesīga ņemt atvaļinājumu no savas darba dienas? Ja ņemu no brīvdienas, man atvaļinājuma laikā sanāk mazāks darba dienu skaits, līdz ar to arī mazāka atvaļinājuma nauda.

A
atbild:
04. aprīlī, 2017
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Saskaņā ar Darba likuma 149. panta otro daļu, darbiniekam un darba devējam vienojoties, ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu kārtējā gadā var piešķirt pa daļām, taču viena no atvaļinājuma daļām kārtējā gadā nedrīkst būt īsāka par divām nepārtrauktām kalendāra nedēļām. Savukārt par atlikušo divu ikgadējā atvaļinājuma nedēļu izmantošanas kārtību darbinieks ar darba devēju var vienoties.

Ja darba devējs piekrīt, darbinieks atvaļinājumu var izmantot tajās darba dienās, kurās saskaņā ar grafiku viņam būtu bijis jāstrādā.