E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 10887
Lasīšanai: 2 minūtes

Ierobežojumu attiecināšana uz lauksaimniecības zemi

J
jautā:
02. decembrī, 2016
Jānis

Labdien, vēlējos uzzināt, vai, iegādājoties īpašumu zvērināta tiesu izpildītāja rīkotā izsolē (portālā e-Izsole), kas sastāv no 4 atsevišķiem zemes gabaliem un kura sastāvā ir lauksaimniecības zeme (tīrumi+augļu dārzi, pļavas un ganības) kopplatībā 14ha, mežs 15ha (īpašuma kopplatība 32ha), uz mani attieksies ierobežojumi, kas norādīti likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos”? Ņemot vērā faktu, ka īpašuma dominējošā zemes lietošanas kategorija ir mežs, kas kopumā sastāda vairāk nekā lauksaimniecības zemes.

A
atbild:
22. decembrī, 2016
Zemkopības ministrija
Rihards Pauniņš, Meža departamenta Zemes pārvaldības un meliorācijas nodaļas vecākais referents

Ierobežojumi, kas norādīti likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” uz pircēju tiks attiecināti tajā gadījumā, ja kādā no četriem atsevišķajiem zemes gabaliem lauksaimniecībā izmantojamā zeme aizņem visu zemesgabala platību vai lauksaimniecībā izmantojamās zemes aizņemtā platība hektāros būs lielāka par citu šā zemesgabala zemes lietošanas veidu aizņemto platību summu.

 Izņēmums ir minētā likuma 30.panta pirmās daļas 1. punkta gadījums, kas nosaka, ka šā likuma 28.panta prasības netiek attiecinātas uz lauksaimniecības zemes ieguvējiem, kuru īpašumā vai tiesiskajā valdījumā esošā lauksaimniecības zemes platība darījuma noslēgšanas brīdī un pēc darījuma kopā nepārsniedz desmit hektārus fiziskajām personām un piecus hektārus juridiskajām personām.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU