Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Vide

Ko nozīmē “novadgrāvja un susinātājgrāvja posms bez ūdens ar cauruļvadu”

J
jautā:
27. augustā, 2024
Darja

Labdien! Kurā instancē var saņemt oficiālu paskaidrojumu par to, ko nozīmē novadgrāvja un susinātājgrāvja posms bez ūdens ar cauruļvadu? Un kā izskatās tāds grāvis? Paldies.

A
atbild:
Šodien

“Novadgrāvja un susinātājgrāvja posms bez ūdens ar cauruļvadu” nozīmē to, ka novadgrāvī (retāk un mazāk izmantots) un susinātājgrāvī ir slēgta tipa kolektors jeb ar hidrauliskiem aprēķiniem pamatota, noteikta diametra caurule.

Jo caurule garāka, jo sarežģītāk to iztīrīt no iespējamajiem sanešiem un gružiem, tādēļ ieplūdes vietā ieteicams uzstādīt filtru vai filtraku.