Aizvadītājā nedēļā, 14. maijā, nepazīstamas personas piezvanīja 1966. gadā dzimušai sievietei un meloja, ka viņas meita ir cietusi ceļu satiksmes negadījumā un ir nepieciešami naudas līdzekļi. Personām izdevās iegūt sievietes uzticību. Zināms, ka naudas mūļi ar sievieti vienojās tikties pie kādas izglītības ēkas, kur sieviete nepazīstamai personai atdeva 30 000 eiro skaidrā naudā. Valsts policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177. panta otrās daļas, proti, par krāpšanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.
Tāpat šā gada 12. maijā Daugavpilī 1947. gadā dzimušai sievietei piezvanīja nepazīstamas personas, uzdodoties par sazvanītās personas meitu, un apgalvoja, ka viņa ir cietusi ceļu satiksmes negadījumā. Krāpnieki lūdza skaidros naudas līdzekļus nodot citai personai. Pēc sarunas pie sievietes dzīvesvietā ieradās nepazīstama persona jeb “naudas mūlis”. Zināms, ka cietusī persona “naudas mūlim” nodeva 25 000 eiro.
Saistībā ar šo notikumu ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177. panta pirmās daļas, proti, par svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu (krāpšana). Paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.
Valsts policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem, un atgādināt arī saviem tuviniekiem, īpaši gados vecākiem cilvēkiem, finanšu drošības nosacījumus! Iedzīvotājiem rūpīgi jāpārbauda jebkura saņemtā informācija, jāsargā savi banku kontu dati un jāatceras, ka ne policijas, ne citu valsts iestāžu darbinieki nekad nezvanīs, lai prasītu naudu vai piekļuves datus banku kontiem. Šādas telefonsarunas uzreiz jāpārtrauc! Tāpat likumsargi aicina iedzīvotājus nenodot skaidru naudu nepazīstamām personām.
Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.