DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. maijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Apstiprina jauno Finanšu izlūkošanas dienesta nolikumu 

Otrdien, 28. maijā,  Ministru kabinets apstiprināja Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) nolikumu. Jaunais FID nolikums sagatavots pamatojoties uz grozījumiem Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankcija likumā, kas paredz FID noteikt par kompetento institūciju starptautisko un nacionālo sankciju izpildes jautājumos, ciktāl normatīvie akti nenosaka citādi. Tāpat ir izdarīti arī attiecīgi grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā, tādējādi precizējot šā likuma nosaukumu, kā arī likumā lietotais tiešās valsts pārvaldes iestādes nosaukums "Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests" vai "Kontroles dienests" tika aizstāts ar nosaukumu "Finanšu izlūkošanas dienests". 

Vienlaikus projektā ir iekļauti arī citi tiesiskā regulējuma precizējumi. FID ir iekšlietu ministra institucionālajā pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde. FID atbilstoši kompetencei īsteno tam noteiktus uzdevumus noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas, terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas jomā un starptautisko un nacionālo sankciju izpildes jomā. FID darbības tiesiskais pamats, uzdevumi un funkcijas ir noteiktas Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā, Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā un citos normatīvajos aktos, kas regulē dienesta darbību. 

Ar šā nolikuma spēkā stāšanos spēku zaudē Ministru kabineta 2019. gada 5. marta noteikumi Nr. 102 "Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta nolikums". 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI