DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. jūlijā, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Latvijas Finanšu izlūkošanas dienests saņem starptautisku balvu par izcilu darbu finanšu izlūkošanas jomā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Publicitātes foto

Ceturtdien, 14. jūlijā, Rīgā, Latvijas Finanšu izlūkošanas dienests 32 lietu konkurencē saņēma starptautisku balvu par izcilu darbu finanšu izlūkošanas jomā. Balva pasniegta 28.  Egmont grupas plenārsēdes laikā.

Egmont grupa dibināta 1995. gadā, un tā apvieno 166 finanšu izlūkošanas dienestus no visas pasaules, lai veicinātu informācijas apmaiņu un noziegumu atklāšanu. Ikgadēju balvu par izcilu darbu kādam no organizācijas dalībniekiem pasniedz kopš 2011. gada. Latvijas Finanšu izlūkošanas dienests Egmont grupai pievienojās 1999. gadā. 

“Balvas saņemšana ir starptautiska atzinība un novērtējums mūsu darbam, kas vairos Latvijas kā finansēm drošas valsts reputāciju. Tieši šogad Krievijas īstenotā kara kontekstā varam novērtēt iepriekšējos gados paveikto, jo atbildīgās iestādes un finanšu iestādes arvien labāk pārzina savus klientus un tām ir salīdzinoši viegli piemērot sankcijas. Balva apliecina, ka esam drošs sadarbības partneris un mūsu zināšanas un pieredze ir vērtīga arī starptautiski. Tā mudina arī turpmāk būt aktīviem, jo noziedzīgā pasaule nenogurstoši attīstās, radot arvien jaunus apdraudējumus,” uzsver Latvijas Finanšu izlūkošanas dienesta priekšnieka pienākumu izpildītājs Toms Platacis. 

Latvija finālā uzvar Itāliju

Iesniegto lietu skaits  Egmont balvai ar katru gadu palielinās - šogad konkursam tika pieteiktas 32 lietas no 19 finanšu izlūkošanas dienestiem visā pasaulē, un tas ir lielākais iesniegto lietu skaits balvas pasniegšanas vēsturē. Finālā iekļuva Latvijas un Itālijas Finanšu izlūkošanas dienesti. Latvijas iesniegtā lieta atzinību izpelnījās lietas apjoma, sarežģītības, izlūkošanā izmantoto inovatīvo metožu un attīstītās starptautiskās sadarbības dēļ. 2021. gadā balvu ieguva Izraēlas Finanšu izlūkošanas dienests.

Iniciatīva ir radīta, lai mudinātu Egmont grupas dalībniekus sniegt ieguldījumu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un terorisma finansēšanas gadījumu analīzē un palīdzētu finanšu izlūkošanas dienestiem un sadarbības organizācijām cīņā ar finanšu noziegumiem. Tā ir iespēja finanšu izlūkošanas dienestiem dalīties ar savu pieredzi un zināšanām starptautiskā mērogā. 

Lai piedalītos konkursā, finanšu izlūkošanas dienestiem ir jāiesniedz pieteikums, izklāstot nozīmīgāko lietu vai lietas, ar kādām dienests ir strādājis, atspoguļojot procesa sarežģītību, finanšu izlūkošanas dienesta kompetenci lietas izmeklēšanā, kā arī sniedzot ieskatu finanšu izlūkošanas procesā. 

Noderīgas saites

Egmont grupa (Egmont Group of Financial Intelligence Unit) - apvieno finanšu izlūkošanas dienestus no visas pasaules, nodrošina uzticamu platformu pieredzes apmaiņai un finanšu izlūkošanai, lai starptautiski apkarotu nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un terorisma finansēšanu.

Finanšu izlūkošanas dienests ir neatkarīga iestāde, kuras pienākums ir novērst naudas atmazgāšanu Latvijā un iespēju izmantot Latvijas finanšu sistēmu naudas atmazgāšanai vai terorisma finansēšanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU