Lasīšanai: 1 minūte

Tiesu izpildītājs piedzen izveidojušos parādu

J
jautā:
03. novembrī, 2015
Liene

Labdien. Ja tiesa ir lēmusi, ka bērnu tēvam jāsamaksā man 300 eiro piecu dienu laikā, nu jau sestā diena galā un naudas nav, vai es varu vērsties pie ZTI?

A
atbild:
19. novembrī, 2015
Edīte Brikmane
LV portāls

Tiesu izpildītājs var uzsākt tiesas sprieduma piespiedu izpildes darbības uz tiesas izdota izpildes dokumenta (izpildu raksta) un piedzinēja rakstveida pieteikuma pamata.

Tātad, pēc tam kad tiesas nolēmums ir stājies likumīgā spēkā, prasītājam ir jāvēršas tiesā un jālūdz tiesai izsniegt izpildu rakstu. Izpildu raksts par uzturlīdzekļu piedziņu zvērinātam tiesu izpildītājam ir iesniedzams tad, kad ir izveidojies uzturlīdzekļu maksājumu parāds. Proti, zvērināts tiesu izpildītājs neveic ikmēneša uzturlīdzekļu maksājumu piedziņu, bet veic uzturlīdzekļu maksājumu parāda piedzīšanu.