Lasīšanai: 1 minūte

Iesniegums tiesu izpildītājam

J
jautā:
22. oktobrī, 2015
Kristine

Kur jūsu mājaslapā var nolādēt pieteikumu, kuru man jāsūta zvērinātam tiesu izpildītājam par piespiedu ikmēneša uzturlīdzekļu piedziņu, ja tiesa man jau ir bijusi, bet man vajag tikai pieteikumu, kurš jānosūta zvērinātam tiesu izpildītājam?

A
atbild:
03. novembrī, 2015
Edīte Brikmane
LV portāls

Tiesu izpildītājs var uzsākt tiesas sprieduma piespiedu izpildes darbības uz tiesas izdota izpildes dokumenta un piedzinēja rakstveida pieteikuma pamata.

Normatīvajos aktos nav noteikta vienota iesnieguma forma. Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes sagatavots pieteikuma paraugs ir pieejams LZTIP mājaslapas sadaļā „Aktuāli” > „Pieteikuma veidlapa uzturlīdzekļu piedziņai”.

Bieži vien arī atsevišķos zvērinātu tiesu izpildītāju birojos ir sagatavotas pieteikuma formas, kurā piedzinējam tikai jāaizpilda tukšās ailes. Taču tas neizslēdz iespēju pieteikumu rakstīt brīvā formā. Kāda informācija pieteikumā obligāti jāiekļauj, izklāstīts e-konsultācijā par līdzīgu jautājumu „Iesniegums tiesu izpildītājam”.