Koplietošanas inženierkomunikāciju nomaiņas rezultātā, ja tas skar arī atsevišķo dzīvokļa īpašumu, radušies kosmētiskie defekti (kosmētiskais remonts) ir jāsedz pārvaldniekam vai dzīvokļa īpašniekam?
1. Dzīvokļa īpašniekam ir jānodrošina brīva pieeja inženierkomunikācijām (Dzīvokļa īpašuma likuma 10.panta septītā daļa). Tas ļoti bieži netiek ievērots – veicot kosmētisko remontu dzīvoklī, šīs vietas, kur iepriekš sienās bijuši, piemēram, noņemami finiera vairogi, ir aizmūrētas ar flīzēm. Ja šie mezgli ir jāremontē, gribot negribot sienas tiek bojātas.
2. Kam bojātā vieta jāremontē? Ja dzīvokļa īpašnieks nav pildījis likumā noteikto un nodrošinājis brīvu pieeju inženierkomunikācijām, tad kosmētiskais remonts jāveic pašam tādā veidā, lai turpmāk nodrošinātu piekļuvi attiecīgajam inženierkomunikāciju posmam.
3. Ja kosmētiskais bojājums radies cita iemesla dēļ, tad pirms remonta darbiem ar to veicēju vajadzēja vienoties – ja kaut kas tiks sabojāts, kā defektus novērsīs; vainīgajam tas arī būtu jāizdara. No jautājuma pāris rindiņām nav saprotams, kādēļ kosmētiskie defekti radušies, tādēļ arī nav iespējams neko sīkāk paskaidrot.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!