Darba uzteikums pārbaudes laikā

J
jautā:
05. septembrī, 2011
zane kārkliņa

Labdien! Esmu uzteikusi darbu pārbaudes laikā. Mani interesē, cik dienu laikā no darba attiecību beigšanas dienas darba devējam ir jāizmaksā alga par nostrādāto laiku?

A
atbild:
07. septembrī, 2011
Valsts darba inspekcija
Edgars Timpa, Darba tiesību nodaļas juriskonsults

Atbilstoši Darba likuma 46. panta un 47. panta pirmās daļas nosacījumiem darbiniekam darba līgumā noteiktajā pārbaudes laikā (ne vairāk par trim mēnešiem) ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš.

Piemēram, darbiniekam darba līgumā ir noteikts pārbaudes termiņš trīs mēneši, t.i.,  no 06.06.2011. līdz 05.09.2011. (ieskaitot). Darbinieks 05.09.2011. (pārbaudes laika pēdējā diena) saskaņā ar Darba likuma 47. panta pirmo daļu rakstveidā uzteica darba līgumu. Šajā gadījumā darbiniekam pēdējā darba diena jeb atlaišanas diena atbilstoši Darba likuma 16. panta pirmās daļas nosacījumiem par termiņu aprēķināšanu būs 07.09.2011. (trešdiena).

 Vienlaikus jānorāda, ka darba devējam saskaņā ar Darba likuma 128. panta pirmās daļas prasībām tieši pēdējā darba (atlaišanas) dienā ir pienākums izmaksāt darbiniekam visas pienākošās naudas summas (sk. iepriekšminēto piemēru, kurā ir minēta pēdējā darba diena 07.09.2011., kad arī darba devējam jāizmaksā darba samaksa).

Papildu informāciju varat meklēt šajā tiesību aktā un LV portāla sagatavotajā skaidrojumā: