Lasīšanai: 1 minūte

Pārtraukumu darba laikā neieskaita un neapmaksā

J
jautā:
31. maijā, 2014
Sandra Rindza

Kādā laika intervālā pienākas atpūtas laiki ārstniecības personai, veicot 24 stundu dežūru, atrodoties darbavietā intensīvos darba apstākļos? Vai darba devējs var samaksāt tikai par 23 stundu darbu, pamatojot, ka ēšanas laiku (pusdienas, vakariņas) neapmaksā.

A
atbild:
05. jūnijā, 2014
Veselības ministrija
Oskars Šneiders, Komunikācijas nodaļas vadītājs

Ārstniecības personām, tāpat kā visiem citiem darba ņēmējiem, ir vienādas Darba likumā noteiktas garantijas atpūtas laikam. Darba likuma 145.pantā noteikts, ka pārtraukumu neieskaita darba laikā (attiecīgi arī neapmaksā).