TĒMA: Veselība

Vai atļauts pasūtīt nikotīna spilventiņus no citām ES valstīm

J
jautā:
25. augustā, 2024
Ainārs

Labdien! Vēlējos noskaidrot, vai atbilstoši Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumam nikotīna spilventiņi tiek uzskatīti par bezdūmu tabakas izstrādājumu? Ja tā ir, vai uz šiem produktiem attiecas iepriekš minētā likuma 8. pants par aizliegumu iegādāties nikotīnu saturošas preces ar distances līgumu no citām Eiropas Savienības valstīm? Īsāk sakot, vai likums atļauj pasūtīt nikotīna spilventiņus no citām Eiropas Savienības valstīm?

A
atbild:
25. septembrī, 2024

Veselības ministrija paskaidro, ka nikotīna spilventiņi ir klasificējami kā tabakas aizstājējprodukti.

2024. gada 8. februārī stājās spēkā Grozījumi Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā, nosakot tabakas aizstājējproduktu regulējumu un aprites prasības.

Tie paredz, ka tabakas izstrādājumus, tabakas aizstājējproduktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to uzpildes tvertnes aizliegts pārdot patērētājam un patērētājam aizliegts tās iegādāties, izmantojot distances saziņas līdzekļus, tai skaitā ārpus Eiropas Savienības dalībvalsts vai Eiropas Ekonomikas zonas valsts teritorijas.

Ņemot vērā iepriekš minēto, nikotīna spilventiņus ir aizliegts pasūtīt no citām ES valstīm.