TĒMA: Veselība

Kādas atļaujas vajadzīgas, lai tirgotu ārstnieciskās tējas

J
jautā:
13. oktobrī, 2021
Lina

Kādas atļaujas ir jāsaņem un kādi nosacījumi jāievēro, lai varētu audzēt un tirgot ārstnieciskās tējas?

A
atbild:
05. novembrī, 2021
Veselības ministrija
Oskars Šneiders, Komunikācijas nodaļas vadītājs

Ja ražotājs vēlas savu produktu (augu tēju) prezentēt kā produktu, kam piemīt ārstnieciskas īpašības, tas jāreģistrē kā augu izcelsmes zāles. Šādā gadījumā jāpierāda zāļu efektivitāte un kvalitāte. Prasības un iesniedzamie dokumenti zāļu reģistrācijai ir noteikti Ministru kabineta noteikumos Nr. 376 “Zāļu reģistrēšanas kārtība”. Zāļu reģistrāciju veic Zāļu valsts aģentūra.

Ja ražotājs vēlas augu tējai piemērot kādu citu statusu, piemēram, uztura bagātinātājs, jāņem vērā, ka tā marķējumā, lietošanas instrukcijā, noformējumā, kā arī cita veida informācijā nedrīkst lietot norādes ar medicīniskiem apgalvojumiem: ārstniecība, profilakse, pacientu grupas, sastāvdaļu ārstnieciskā iedarbība. Uztura bagātinātāju apriti regulē pārtikas nozares normatīvie akti, uzrauga Pārtikas un veterinārais dienests.