Lasīšanai: 1 minūte

Par darbu svētku dienās – piemaksa 100% apmērā

J
jautā:
15. janvārī, 2014
Karina F

Neizprotu svētku dienu atmaksu. Pienākas tā vai ne? Darba likumā rakstīts, ka darbiniekam ar jāatmaksā svētku diena, bet reāli tagad tas netiek darīts, jo Darba likums to neparedzot. Tad jautājums tāds: ja svētku dienās ir jāatmaksā, tad ko darīt, ja darba devējs to nedara?

A
atbild:
21. janvārī, 2014
Valsts darba inspekcija
Vilnis Virza, Darba tiesību nodaļas vadošais juriskonsults

Darba likuma 68.pants paredz, un šī norma joprojām ir spēkā un saistoša Jūsu darba devējam, ka darbinieks, kas veic virsstundu darbu vai darbu svētku dienā, saņem piemaksu ne mazāk kā 100 procentu apmērā no viņam noteiktās stundas vai dienas algas likmes, bet, ja nolīgta akorda alga, – ne mazāk kā 100 procentu apmērā no akorddarba izcenojuma par paveiktā darba daudzumu.

Ja darbiniekam darba devēja pieļauto pārkāpumu nav iespējams atrisināt uzņēmumā, tad viņš ar iesniegumu savu aizskarto tiesību aizsardzībai var vērsties Valsts darba inspekcijā.