Labdien! Uz mana vārda zemesgrāmatā ir reģistrēts dzīvoklis (esmu vienīgā īpašniece zemesgrāmatā). Tā kā dzīvoklis tika nopirkts laulības laikā, tas ir kopmanta ar vīru (laulības līguma nav). Vai vīra nāves gadījumā vīra mantiniekiem ir tiesības pretendēt uz šo dzīvokli? Paldies!
Mantojuma masā netiek iekļauta manta, kas ir reģistrēta uz mantojuma atstājēja pārdzīvojušā laulātā vārda.
Vienlaikus, ja nav noslēgts laulības līgums par visas laulāto mantas šķirtību un dzīvoklis nav laulātās atsevišķa manta, tad tā ir uzskatāma par laulāto kopīgo mantu, kurā ir otram laulātajam pienākošā daļa.
Līdz ar to mirušā laulātā mantinieki var celt tiesā prasību un mēģināt pierādīt, ka uz pārdzīvojušās laulātās vārda ierakstītais dzīvoklis ietilpst laulāto kopīgajā mantā un tā daļa ir iekļaujama mantojuma masā.
Civillikuma 89. pantā ir noteikts, ka viss, ko laulības laikā laulātie iegūst kopīgi vai viens no viņiem, bet ar abu laulāto līdzekļiem vai ar otra laulātā darbības palīdzību, ir abu laulāto kopīga manta; šaubu gadījumā jāpieņem, ka šī manta pieder abiem līdzīgās daļās.
Laulātie savas mantiskās attiecības var noregulēt, noslēdzot laulības līgumu, nosakot visas mantas kopību vai šķirtību.
Ja tiks noslēgts laulības līgums par visas mantas šķirtību, tad mirušā laulātā mantiniekiem pēc viņa nāves nebūs tiesību izprasīt daļu no pārdzīvojušajam laulātajam piederošās mantas.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!