Lasīšanai: 1 minūte

Darba attiecības var izbeigt izejamā dienā

J
jautā:
26. augustā, 2024
Monta

Labdien! Vai darba tiesiskās attiecības drīkst izbeigt brīvdienā (pēdējā darba diena ir, piemēram, sestdienā), ja darbinieks tam piekrīt?

A
atbild:
28. augustā, 2024
Valsts darba inspekcija
Laura Akmentiņa, Klientu atbalsta nodaļas vadošā juriskonsulte

Saskaņā ar Darba likuma 16. panta sesto daļu termiņš, kas noteikts līdz konkrētam datumam, izbeidzas šajā datumā. Attiecīgi, ja puses vienojas par darba tiesisko attiecību izbeigšanu konkrētā datumā, tad darba tiesiskās attiecības ir izbeidzamas attiecīgajā datumā, tai skaitā gadījumā, ja datums ir nedēļas atpūtas dienā.